I energetika už má registr dlužníků. Může pomoci zákazníkům k výhodnějším podmínkám

16.10.2018 Bohemia Energy  Bez komentáře

Největší alternativní dodavatel energií v České republice, společnost Bohemia Energy, oznámila, že se stala jedním z prvních členů sekce poskytovatelů energií Registru platebních informací REPI, který je v provozu od konce minulého roku. Cílem tohoto registru je vzájemná výměna dat mezi jeho členy přispívající k omezování rizik spojených s neplatiči na českém trhu.


„Členství Bohemia Energy v energetické sekci registru REPI je pro naše zákazníky dobrou zprávou. Klienti s velmi dobrou platební morálkou mohou díky informacím z registru získat výhodnější platební podmínky či podmínky u žádostí o úvěry,“ uvedl za společnost Bohemia Energy její finanční ředitel Ondřej Karásek. Registr totiž umožňuje posoudit platební morálku klientů u řady produktů z jiných oblastí, jako jsou například poskytovatelé půjček. To může členům REPI výrazně pomoci.

Společnost Bohemia Energy vstoupila do registru REPI.

Registr REPI se také významně podílí na prevenci neoprávněných odběrů elektřiny a plynu v ČR, které jsou dlouhodobým problémem. „Jde o součást našeho úsilí o kultivaci a férovost českého energetického trhu. Na černé odběry totiž doplácejí především řádně platící odběratelé,“ dodal Ondřej Karásek. Členy registru jsou firmy, které chtějí prověřit historii plateb zákazníků. Registr REPI funguje plně v souladu s platnými zákony. Členové i správce pečlivě dodržují zásady transparentnosti a ochrany informací. Klient je o zaslání svých údajů do registru vždy informován, data o něm mohou členové registru získat jen v souvislosti s konkrétním posuzovaným obchodním případem.

(redakce)

Odpověz

Můžete použít: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>