Měníte dodavatele energií? Na toto si dejte pozor

15.9.2018 Nezařazené  3 komentáře

Každý zákazník může svého dodavatele energií změnit každého půl roku. A pokud dodrží podmínky, ke kterým se zavázal ve smlouvě se stávajícím dodavatelem, nebude ho změna stát ani korunu navíc na poplatcích.

Přechod je však dobře rozmyslet a neukvapovat se. Nový dodavatel často láká v reklamních materiálech na super nízké ceny a skvělé služby.  Vždy je však velmi důležité ověřit si společnost z více zdrojů, najít si recenze nebo se zeptat známých. U samotné smlouvy je pak zásadní věnovat dostatečný čas pročtení smluvních podmínek tak, aby se uživatel seznámil s obchodními podmínkami, ceníkem, ale i případnými smluvními pokutami a pravidly odstoupení od smlouvy, Důležité však je nikdy nepodepisovat smlouvu pod tlakem nebo ve spěchu.  Pokud se rozhodnete k novému dodavateli přejít, stačí dodržet několik bodů. Svého stávajícího dodavatele kontaktovat nemusíte, o to se postará váš nový dodavatel energií. Před schůzkou s novým dodavatelem se ujistěte, že máte přesnou adresu, údaje k bankovnímu účtu a poslední fakturu za energie, která obsahuje identifikační číslo odběrného místa. Na základě plné moci poté nová společnost vypoví vaši stávající smlouvu a obstará komunikaci s aktuálním poskytovatelem služeb.

Před podpisem smlouvy s novým dodavatelem energií si vše dobře promyslete, aby vám po podpisu nezbyly oči pro pláč

Pozornost se rovněž vyplatí věnovat smlouvě, kterou uzavíráte. Pokud máte smlouvu na dobu neurčitou, je výpovědní doba přibližně tříměsíční. U smlouvy na dobu určitou musíte podat výpověď v době, která je ve smlouvě uvedena, a to zpravidla určitý počet měsíců před plánovaným koncem smlouvy, jinak může dojít k automatickému prodloužení. Pokud se rozhodnete od smlouvy odstoupit dříve, musíte počítat se smluvní pokutou.

Pokud jste se ocitli v situaci, že jste podepsali přechod k novému dodavateli, ale poté jste si celou záležitost rozmysleli, máte právo od takové smlouvy odstoupit bezplatně a bez udání důvodu do 14 dnů.

(redakce)

3 komentáře Měníte dodavatele energií? Na toto si dejte pozor

 • Jirka řekl:

  Já si dodavatele hledal nejen podle jeho nabídky, ale i podle referencí z netu. Mám teď X Energii a tu sám mohu doporučit, nejen že jsem za první rok již ušetřil, ale i samotný měsíční platby mi dali o pár chechtáků dolů.

  • Lucka řekl:

   No já jsem vůbec ráda, že to firma za mě vzala, nějaký přepisy bych nedala ani náhodou, v podstatě jen táta mi doporučil koho oslovit, a pak už jsem musela sama si je zkontaktovat. To jsem udělala přes nějaký jejich webový formulář a oni sami se se mnou pak spojili a bylo všechno v řízení. Haleluya, že něco takovýho funguje 😀

 • Michal řekl:

  X Energie za mě bravurně obstarala komunikaci s předchozím dodavatelem, vše proběhlo na základě mnou podepsané plné moci.

Odpověz

Můžete použít: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>