Společnosti Bohemia Energy se daří. Vykázala zisk přes 600 milionů korun

28.7.2018 Bohemia EnergyX Energie  Komentář

Skupina Bohemia Energy patří mezi nejlépe vydělávající dodavatele energií v České republice. V uplynulém roce hospodařila s čistým ziskem přes 600 milionů korun, což meziročně znamená o 11 procent méně. Tržby narostly o 6,5 procenta na 9,8 miliardy korun.

Rostoucí ceny elektřiny a plynu na velkoobchodním trhu zatím skupinu Bohemia Energy vážněji nepostihly. To nelze říci o některých konkurentech. Dvojka mezi alternativními dodavateli, společnost Centropol, vykázala čistý zisk jen 18 milionů korun (propad z 252 milionů korun v roce 2016). MND loni skončilo ve ztrátě 86 milionů korun.

Bohemia Energy patří mezi nejlépe vydělávající dodavatele energií na tuzemském trhu

Bohemia Energy začala v roce 2006 jako první alternativní dodavatel aktivně nabízet elektřinu domácnostem. V současnosti již dodává elektrickou energii do 401 tisíc odběrných míst a plyn do 198 tisíc míst. Po započtení dceřiných a sesterských firem v Česku a na Slovensku má celkem již 1,1 milionu odběrných míst. Skupinu Bohemia Energy tvoří několik dceřiných a sesterských firem, mezi které patří Comfort Energy, Europe Easy Energy a X Energie.

(redakce)

Komentář Společnosti Bohemia Energy se daří. Vykázala zisk přes 600 milionů korun

  • Lukáš řekl:

    Něco na nich bude když se jim tak daří, čísla nelžou, takže asi budou opravdu levní když k nim míří tolik lidí pro energie.

Odpověz

Můžete použít: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>