X Energie zvítězila v energetické aukci společnosti dTest

16.3.2018 X Energie  6 komentářů

Společnost X Energie, třetí největší alternativní dodavatel energií v České republice, zvítězila v energetické aukci, kterou uspořádala spotřebitelská organizace dTest. X Energie nabídla ze všech zúčastněných společností nejnižší cenu plynu. Podle modelového případu ušetří zákazníci přechodem k X Energii více než 4000 korun ročně.

„Velice nás těší úspěch, kterého jsme dosáhli v energetické aukci. A potěšeni jsme o to více, že kromě nabídnutých nejnižších cen jsme splnili i všechny stanovené podmínky pro účast v aukci vztahující se k ochraně spotřebitele,“ uvedl za X Energii ředitel zákaznické péče Tomáš Hrdlička.

Podle výpočtů dTestu ušetří modelová domácnost se spotřebou elektřiny 3,2 MWh ročně v sazbě D02d a plynem vytápěným zatepleným rodinným domkem se spotřebou 15 MWh ročně při přechodu na vítězný tarif více než 5000 korun. Konkrétní úspora činí 1026 korun u elektřiny a 4059 korun u plynu.

Do energetické aukce „Chci výhodnější energie“, kterou organizace dTest pořádala již potřetí, se v letošním roce zapojilo na 39 000 domácností. Registrace do aukce skončila ke dni aukce 8. března 2018, zájemci však ještě mají možnost ucházet se o místa uvolněná po spotřebitelích, kteří se rozhodnou nabídku nevyužít. V případě zájmu mohou vyplnit registrační formulář na stránce www.ChciVyhodnejsiEnergie.cz. Registrace je nadále zdarma a nezavazuje vás k přechodu k novému dodavateli.

6 komentáře X Energie zvítězila v energetické aukci společnosti dTest

 • Matyáš řekl:

  Tak na mě to dělá dojem, že tímto vítězstvím se alespoň potvrdilo, že X energie patří mezi dobré a levné dodavatele. Sám od nich beru již tři roky, tak to taky můžu potvrdit. Aukci však nedávám..

 • Viktor řekl:

  Dá se do aukce ještě přihlásit? Já mám Xenergii už z dřívějška, na ceny si tedy určitě stěžovat nemohu, jsou víc než dobré, ale ještě nějakou slevu bych klidně snesl. Nemáte tucha? 

  • admin řekl:

   Možnost registrace do aukce definitivně skončila 15. května. Zatím však běžela každý rok, takže je tu šance, že za rok bude znovu. Sledujte stránky dTestu.

   • Ondřej řekl:

    Pokud se nemýlím, tak toto bylo třetí kolo, já se z toho účastnil posledních dvou, tak doufám, že to nebyly poslední energetické aukce dtestu, protože zatím ty slevy byly velmi příjemné a letos mě obzvlášť potěšila Xenergie s jejich kalkulací. Takže pokud bude další kolo, určitě do toho půjdu.

 • Martin Polívka řekl:

  Aukce jsem se nezúčastnil, ale vítězství X Energie u dTestu je pro mě důkazem toho, že je to kvalitní dodavatel, sám už od nich mám energie pět let.

 • Peťan řekl:

  No s aukcí jsme to na tenhle rok docela vyhráli, co jsem se díval do kalkulačky tak u elektřiny i plynu je Xenergie a 3E na předních místech s jejich cenami, což je fakt super. Jestli bude pokračování tak do toho zas jdu.

Odpověz

Můžete použít: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>