X Energie převzala velké firemní zákazníky energetické společnosti Optim Trade

19.1.2014 ČezE.onNezařazenéPREX Energie  Bez komentáře

Společnost X Energie, třetí největší alternativní dodavatel energií v České republice, se k 15. lednu 2014 stal novým dodavatelem části zákazníků energetické společnosti Optim Trade s.r.o. Zákazníci, kteří od této firmy odebírali elektřinu, nezaznamenají žádné výpadky v dodávkách a budou odebírat elektřinu za velmi výhodných podmínek.

Společnost Optim Trade není podle vyjádření regulátora trhu s elektřinou, společnosti OTE, v současnosti z důvodu pozbytí možnosti dodávat elektřinu schopna dostát svým závazkům vůči zákazníkům. „Aktivně jsme takto ohrožené zákazníky oslovili s nabídkou dodávek elektřiny a souvisejícího servisu a oni naši nabídku přijali. Velcí firemní zákazníci neřeší jenom cenu, ale i úroveň služeb, kterou je dodavatel schopen poskytnout. O to významnější je fakt, že jsme takové zákazníky získali“, uvedl Zdeněk Mráz, jednatel společnosti X Energie.

Spolu se společností X Energie budou místo Optim Trade nově dodávat též ČEZ, Pražská energetika či E.ON. Optim Trade, která sídlí v Hradci Králové a patří k menším dodavatelům energie, čelí od loňského listopadu insolvenčnímu řízení. Návrh na něj podala společnost Lumen Energy, která je obchodním partnerem firmy Optim Trade. Právě obchod s elektřinou a plynem byl a stále je hlavní podnikatelskou činností firmy, počet odběrných míst Optim Trade dosahuje zhruba 400. Firma Lumen Energy také podala trestní oznámení na jednatele a společníka firmy Optim Trade Lukáše Hlaváčka. Policie ho prověřuje pro podezření ze zpronevěry a poškozování věřitele.

(redakce)

Odpověz

Můžete použít: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>