X Energie vítězem elektronické aukce dodávek elektřiny v Trutnově. Lidé tak oproti současnému dodavateli ušetří téměř 25 %

27.11.2013 Dodavatelé elektřinyX Energie  Bez komentáře

Společnost X Energie se stala vítězem první elektronické aukce na dodávky elektřiny, kterou pro své obyvatele připravilo město Trutnov. Tamní domácnosti a další subjekty se tak mohou těšit na téměř 25% úsporu nákladů, které ročně vydají za energie. X Energie s úspěchem navázala na své nedávné vítězství v elektronické aukci elektřiny v Liberci.

„Těší nás, že jsme v elektronické aukci v Trutnově zvítězili. Po Liberci je to v krátké době další velké město, kde nám lidé dali přednost před současným dodavatelem. Ukazuje se, že naše cenová nabídka spolu s doplňkovými službami je správná a slaví u zákazníků úspěch“, uvedl Zdeněk Mráz, jednatel společnosti X Energie, která patří mezi nejvýznamnější alternativní dodavatele elektřiny a plynu.

Elektronická aukce plynu a elektřiny, kterou pořádala pro své občany trutnovská radnice, se uskutečnila 19. listopadu a přinesla účastníkům nezanedbatelné úspory. Celková průměrná úspora v případě silové elektřiny dosáhla 23,72 % a 27,1 % u plynu. Účastníci měli možnost sledovat ve velkém sále městského úřadu on-line její průběh. U silové elektřiny se jednalo o 234 odběrných míst a hodnotu současného odběru 4,6 milionu korun. Soutěžilo se o několik různých tarifů. V případě plynu se soutěžilo o hodnotu 5,7 milionu korun.

„Předem garantovaná úspora 15 % byla dosažena a výrazně překročena u plynu, v případě silové elektřiny se výše úspory bude u každého trochu lišit podle tarifu, který využívá,“ řekl Ivan Adamec, starosta Trutnova, který zároveň připomněl, že účastníci aukce získali zdarma i administrativní a právní servis. Veškerou agendu související s převodem za ně totiž vyřídí organizátor elektronické aukce společnost A-TENDER.

Odpověz

Můžete použít: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>