RWE sloučí pět podniků zabývajících se prodejem plynu a elektřiny koncovým zákazníkům

8.11.2013 NezařazenéX Energie  Bez komentáře

Společnost RWE oznámila, že k 1. lednu 2014 sloučí svých pět podniků zabývajících se prodejem plynu a elektřiny pro koncové zákazníky. Cílem má být podle vyjádření představitelů firmy redukce složité firemní struktury, která zahrnuje více než dvacet společností.

Tato změna znamená, že na českém trhu definitivně končí tři tradiční regionální značky – Jihomoravská plynárenská, Severomoravská plynárenská a Východočeská plynárenská. Na celém území Česka bude firma nově nabízet energie prostřednictvím jediné společnosti s názvem RWE Energie. Zanikne také společnost RWE Key Account, jež se zaměřovala na dodávky elektřiny a plynu velkým odběratelům.

„Pro naši společnost X Energie stejně tak pro naše zákazníky je to velmi dobrá zpráva. Tím, že bude energii nabízet pouze jedna firma, se výrazně zjednoduší proces přeregistrace zákazníků RWE k naší společnosti“, uvedl Zdeněk Mráz, jednatel společnosti X Energie, která patří mezi nejvýznamnější alternativní dodavatele elektřiny a plynu.

Odpověz

Můžete použít: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>